RealityBook.sk

Magazín o bývaní a realitách

PR

Ako si zútulniť vašu kanceláriu

V práci strávime minimálne štvrtinu života. Preto sa skúsme trochu rozmaznávať a nájsť spôsoby, vďaka ktorým bude útulnejšia. Skrášliť vašu kanceláriu môžete mnohými spôsobmi. Vyberte si aspoň tri body z nasledujúceho zoznamu a po mesiaci zistíte, že sa do práce tešíte o trošku viac ako doteraz.

 

 

Praktickí pomocníci s krásnym dizajnom

Perá, lepiace papieriky a zakladače nemusia mať iba nudnú bielu farbu a strohý dizajn. Je to váš priestor, tak si ho zútulnite štýlovými kancelárskymi pomôckami. Môžete nimi vyjadriť lásku k minimalizmu, svoje ekologické cítenie alebo hravú a spontánnu kreatívnu energiu.

 

Vôňa a chuť kvalitnej kávy

Mnoho firiem ponúka nápoje z au, ale pocit útulnosti sa spája s kvalitnou kávou vo vlastnom hrnčeku. Zabudnite na plastové poháriky a odbiehanie do kaviarne. Dnes môžete aj počas pracovnej doby ochutnať kávu z Brazílie či Kolumbie. Pre ešte väčšie pohodlie si objednajte kvalitnú kávu z overeného e-shopu, takto vám ju doručia až priamo k dverám. Stačí už iba zohriať vodu a vychutnať si najobľúbenejší nápoj na svete.

 

Nájdite vôňu, ktorá vyvoláva dobrú náladu

Či už je to vaša obľúbená sviečka alebo difuzér s esenciálnymi olejmi, príjemná vôňa dokáže zmeniť aj pracovnú kanceláriu na útulnejšie miesto. Vedeli ste, že čuch je najsilnejší zmysel a priamo ovplyvňuje činnosť mozgu? Takže aromaterapia nevyvoláva iba pozitívne emócie, ale zároveň podporuje vašu produktivitu.

 

Ozdobte si priestor

Ako si ozdobiť kanceláriu dekoráciami

 

V kancelárii by sa mala odrážať vaša osobnosť. Milovníci farieb si môžu napríklad namaľovať vitráže alebo sviatočné ozdoby zlupovacími farbami vhodnými na sklo. Výhodou je, že ich jednoducho odstránite a v prípade potreby bude sklo rovnako čisté, ako predtým.

 

Pravé izbové rastliny

Prineste si rastlinku… alebo dve… alebo tri! Širokým oblúkom sa vyhnite umelým kvetom. Tie pravé živé rastliny vám vyčistia vzduch a poradia si aj s elektrosmogom z rôznych zariadení. Stavte na nenáročné kúsky, napríklad na „svokrine jazyky“ alebo peperomie. Nevyžadujú časté zalievanie ani veľa svetla.

 

Pridajte svetlo navyše

Luster osvetľujúci celý priestor je dôležitý pre naše oči, ale mali by ste mať aj lampu pri sedačke (ak v máte v kancelárii rôzne stretnutia) a stolnú lampu. Príjemným spestrením sú sviečky a ak sa obávate požiarov, tak LED sviečky. V predvianočnom čase si môžete dopriať aj maličký stromček alebo aspoň svetelnú reťaz v modernom prevedení.

 

Výrazný koberec

Kancelárie sú zvyčajne zariadené tak, aby sa čo najjednoduchšie umývali a upratovali. Laminátová podlaha alebo strohé kachličky nepôsobia veľmi útulne. Výrazný koberec dodá priestoru mäkkosť a farebnú sviežosť. Ak sa venujete kreatívnej práci, musíte sa obklopovať inšpiratívnymi predmetmi.

 

Keď sa musíte presťahovať

Sťahovanie kancelárie

 

Občas príde chvíľa, keď musíte zmeniť prostredie. Najmä vo väčších mestách zvyknú kancelárie raz za pár rokov zmeniť polohu v rámci mesta. Sťahovanie firmy do novej kancelárie môže prebehnúť hladko, ak ho necháte v rukách profesionálov. Vy si preneste iba tie najdôležitejšie dokumenty.

Ešte výraznejšia je pomoc sťahovákov v prípade sťahovania ťažkých bremien, ako ťažkých strojov, pohoviek či nábytku. Dbajte však na výber správnej sťahovacej firmy, ktorá bude ochotná vyjsť vám v ústrety v prípade najrôznejších vašich potrieb a predovšetkým z časového hľadiska.

 

Obrazy na steny

Vertikálny priestor na nás pôsobí veľmi výrazne bez toho, aby sme si to uvedomovali. Priťahuje náš pohľad a ak ste ešte svojim stenám nedodali štruktúru, skúste nájsť vhodné kúsky. Farby by nemali byť veľmi žiarivé, zvoľte skôr neutrálne tóny, ktoré pôsobia relaxačne. Takto budete vyzerať profesionálne, ale zároveň priateľsky a trendy.

 

Prineste si hrejivú deku

Najjednoduchší typ zo všetkých – prineste si z domu hrejivú deku. Počas chladnejších dní sa do nej zabalíte a môžete pracovať v príjemnej atmosfére, akoby ste boli doma na sedačke. Nie je príjemná iba počas chladného počasia, stačí aj pohľad na peknú deku prehodenú cez operadlo kresla alebo sedačky – ručíme za to, že zútulní váš priestor.

 

Vhodná hudba

Existujú stovky rôznych playlistov – na upršaný deň, predvianočný čas, pokojnú prácu, hudba na dodanie energie… Vyberte si taký, ktorý sa najviac hodí na aktuálny pracovný deň. Ak sa bojíte, že budete rušiť kolegov, nezabudnite na slúchadlá. Ale ak máte kanceláriu sami pre seba, tlmená hudba zmení atmosféru a ocení ju každý, kto za vami príde.

obrázky: unsplash.com

 

Redakcia

Redaktor magazínu Reality Book. Snaží sa vám priniesť zaujímavé informácie o bývaní, domácnosti, realitách a realitnom trhu.