RealityBook.sk

Magazín o bývaní a realitách

PR

Klimatizácie – zákulisné informácie, ktoré musíte vedieť

Priznajte sa. Keby vám pred pár rokmi niekto povedal, že si budete môcť do vašej domácnosti namontovať klimatizáciu, vysmiali by ste ho. Klimatizačné jednotky boli ešte nedávno doménou priestranných kancelárskych priestorov a rozľahlých nákupných centier. Dnes sa však stávajú súčasťou našich domovov a spolu s ostatnými elektrickými spotrebičmi nám spríjemňujú a uľahčujú život. 

 

Čo sa zmenilo? Podnebie alebo zmýšľanie ľudí? Je samozrejmé kupovať si klimatizáciu ako bežný spotrebič pri zariaďovaní domácnosti alebo je to známka luxusu? Aká je najobľúbenejšia klimatizácia do domu či bytu a koľko stojí? Môžem si zaobstarať model, s ktorým je spokojný sused alebo sa mám vydať vlastnou cestou? Nájdite odpovede na tieto otázky. Preniknite do zákulisia klimatizácii. Vďaka odborníkom zo ZSE máte dvere otvorené.

 

Do ktorej kategórie by ste zaradili klimatizácie ako predajný artikel? Predávajú sa ako teplé rožky alebo si ich môže dovoliť len málokto?

Klimatizácie sa stávajú bežnou súčasťou našich domovov. Môže za to najmä zmena klímy. Čoraz viac dní počas leta zaznamenávame aj v našej oblasti tropické teploty. Bez klimatizácie si už mnohí z nás nevedia vôbec predstaviť fungovanie, obzvlášť v „dobe homeofficov“. Môžeme s istotou povedať, že klimatizácie sa stávajú neodlúčiteľnou súčasťou domácnosti spolu s chladničkami, práčkami či umývačkami riadu. Klimatizácia zároveň nie je klasický domáci spotrebič. Dôležitú úlohu tu zohráva kvalitná montáž, ktorú by mala urobiť firma so skúsenosťami.

Fakty o klimatizácii

 

Ceny klimatizácie vrátane štandardnej montáže a montážneho materiálu sa pohybujú od 1000 € až do 2900 €. To už sú ceny za špičkové klimatizácie, ktoré okrem chladenia, prípadne vykurovania priestoru, zabezpečujú aj filtráciu vzduchu v miestnosti. Hovoríme samozrejme o jednotkách určených pre miestnosť o rozmere 20 – 40 m2.

V našej spoločnosti je možné klimatizácie zakúpiť s platbou jednorazovo alebo s nízkymi mesačnými splátkami. Nejde však o klasické splácanie. Klimatizáciu môžete využiť ako službu, kde za výhodnú mesačnú splátku, okrem dodania a montáže klimatizácie, získate aj kompletný servis a predĺženú záruku.

 

Ktorý model je medzi zákazníkmi najobľúbenejší? Má nejakú výnimočnú funkciu,  ktorá ho robí mimoriadne žiadaným?

Veľmi obľúbenými sú štandardné, základné modely. Sú jednoduché na ovládanie, tiché a splnia účel, pre ktorý sa kupujú. Rozhodujúcim kritériom pre ich výber je v neposlednom rade aj cena týchto modelov.

Iný typ zákazníka ocení modely, ktoré majú inštalovaný wifi modul, čo umožňuje zákazníkom ovládať klimatizáciu nielen pomocou diaľkového ovládania, ale aj prostredníctvom smartfónu. Môže si tak nastaviť optimálnu teplotu v domácnosti už pred svojím príchodom. Klimatizácia do bytu alebo domu môže byť zároveň zaujímavým dizajnovým doplnkom v domácnosti. U nás v ZSE tento rok ako novinku ponúkame klimatizáciu v rôznych farebných dizajnoch. Zákazníci si môžu podľa svojho vkusu vybrať z viac ako 20  vzorov. Kto si chce pozrieť dizajnové klimatizácie naživo, nájde ich vystavené v našich ZSE Centrách.

Obľúbené sú tiež modely s Wind-Free™ technológiou, ktoré dokážu zabezpečiť príjemnú osviežujúcu atmosféru bez pocitu chladného prievanu v miestnosti. Chladný vzduch neprechádza priamo lamelami, ale sa jemne a rovnomerne šíri cez tisíce mikrootvorov v prednom paneli klimatizácie. Zariadenie automaticky reguluje teplotu a rýchlosť ventilátora, takže vám nebude príliš horúco ani zima.

 

Ak je nejaký model najpredávanejší, je to preto, že sa hodí do každej domácnosti a dokáže v nej fungovať efektívne? Teda preto, že je univerzálny?

Áno, je to aj preto. Vďaka jeho výkonu  a príjemnému vzhľadu sa hodí takmer do každej domácnosti. Tiež je to aj kvôli ďalším službám, ktoré sú dodávané spolu so zariadením. Ako napríklad predĺžená záruka, pravidelný servis, či možnosť vybrať si vlastný dizajn.

Fungovanie klimatizácie

 

Treba si klimatizáciu vyberať individuálne? Ak si sused kúpi model, s ktorým je veľmi spokojný, môžem si aj ja, bez porady s odborníkom, kúpiť rovnaký typ? Funguje niečo také pri klimatizáciách?

V prvom rade by ste sa pri výbere klimatizácie mali zamyslieť nad tým, čo od nej očakávate. To znamená, či vám postačia základné nastavenia, ako sú chladenie, kúrenie, odvlhčovanie, alebo máte radi sofistikovanejšie zariadenia s prémiovými funkciami.

Rozhodne sa oplatí vybrať si zariadenie, ktoré má energetickú triedu A+ až A+++. Tieto úspornejšie klimatizácie fungujú perfektne a nespotrebujú počas prevádzky toľko elektriny. V neposlednom rade je dôležitý aj výber realizačnej firmy. Klimatizácia do domu a bytu je zariadenie, ktoré by vám malo slúžiť roky. Preto je dôležité osloviť kvalifikovanú realizačnú firmu, ktorá sa dlhodobo venuje predaju, montáži a servisu zariadení. Budete tak mať  istotu, že v prípade výskytu poruchy na zariadení sa máte na koho obrátiť.

 

Keď urobím konečné rozhodnutie, že chcem do domácnosti klimatizáciu, aký krok by mal nasledovať? Má zmysel robiť si rôzne prieskumy na internete a ísť na vlastnú päsť alebo je lepšie kontaktovať odborníka na klimatizácie?

S výberom klimatizácie sa odporúčame obrátiť na odborníkov. Špecializovaná firma vám po konzultácii na obhliadke priestoru poradí, aké zariadenie je pre váš priestor najlepšie. Odporučí i najvhodnejšie umiestnenie klimatizačnej jednotky z pohľadu dispozičného riešenia klimatizovaného priestoru. Zároveň zabezpečí kvalitnú montáž, ktorá je veľmi dôležitá z pohľadu funkčnosti, efektivity zariadenia a vašej spokojnosti.

zdroj: sponzorovaný článok
obrázky: pixabay com

 

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na magazíne Reality Book