RealityBook.sk

Magazín o bývaní a realitách

PR

Uľahčite si prácu v garáži vďaka reťazovému kladkostroju

O kladke, prípadne kladkostroji ste už určite počuli. Minimálne na hodinách fyziky na základnej škole. Možno vám naskočí meno Archimedes či egyptské pyramídy. Ale napadlo by vám spojenie kladkostroj a jeho využitie u vás doma? Nie? Tak čítajte a zmeňte svoj postoj k ťažkej práci vo vašej domácnosti či v garáži.

 

 

Dostupnosť a praktickosť

Kladkostroje sa používajú v továrňach, dielňach či priemyselných halách. Čoraz častejšie však nachádzajú uplatnenie aj v súkromí. Umožnil to ich vývoj. Sú vyrobené z kvalitných materiálov, nevyžadujú si špeciálnu údržbu, ľahko sa ovládajú a stali sa aj cenovo dostupné.

To všetko sú vlastnosti, ktoré ocenia aj bežní užívatelia. Spomeňte si na Holanďanov a ich domy s hákmi na priečelí. Princíp kladky využívajú na sťahovanie ťažkého nábytku a predmetov už stáročia. Inšpirujte sa nimi a dajte šancu kladkostroju aj u vás doma.

 

Nielen pre milovníkov a opravárov áut

Existuje jedna špeciálna kategória ľudí, ktorá kladkostroj v garáži už bežne používa a nedá naň dopustiť: autičkári – veční opravári a skladači automobilov. Reťazový kladkostroj je ich neodmysliteľným pomocníkom pri opravovaní karosérií či iných častí automobilov.

Že medzi nich nepatríte? Nevadí, funkciu kladkostroja určite oceníte pri inej manipulácii s autom: napr. pri nakladaní ťažkého nákladu do kufra, pri prenášaní pneumatík alebo pri nasadzovaní nosiča na strechu auta. Prečo si neuľahčiť túto otravnú prácu? Ušetríte si kopu síl, nervov a šomrania, akú dovolenku si to vaša rodina zasa vymyslela.

 

Pre domácich majstrov

Nielen autičkári, ale aj iní ostrieľaní domáci majstri vám potvrdia, že sa bez kladkostroja nezaobídu. Potrebujete podržať a nadvihnúť nejaký predmet pri zváraní? Nemusíte si volať kamaráta, ani suseda, aby vám s tým pomohli. Stačí bremeno zavesiť na hák reťazového kladkostroja, potiahnuť reťaz, nastaviť ho do žiaducej polohy a je to. Môžete komfortne zvárať, píliť či opravovať v ľubovoľnej výške. Zaručene vás nebude bolieť chrbát z neustáleho skláňania, prenášania a nadvihovania ťažkých predmetov. Zvládnete opraviť či vyrobiť veľa vecí aj bez cudzej pomoci.

 

Pre športových nadšencov

Ak vášnivo holdujete športu a disponujete množstvom športového vystroja, potrebujete aj priestor na uskladnenie. A toho nikdy nie je dosť. Do garáže sa predsa zmestí okrem auta množstvo iných vecí, len je potrebné správne usporiadanie. Člny, veslá, bicykle, kolobežky a rôzne iné objemné športové náčinie zaveste do výšky, pod strop či na bočné steny. Tak, aby ste mohli pozemný priestor prakticky a voľne využívať.

Napríklad na garážovanie auta? Nemusí moknúť pred garážou len preto, že sa v nej kvôli vašej športovej vášni povaľuje čln a nemáte sa už ani kde pohnúť. Zaobstarajte si reťazový kladkostroj a váš problém je vyriešený: nadvihnete a presuniete na želané miesto všetko, čo potrebujete.

 

Pre poriadok a usporiadaný priestor

Áno, je to tak, buďme úprimní: vaša garáž sa nikdy sama neuprace a ani sa nikdy zázrakom nezväčší. Jej priestor a objem vám však na 100 % pomôže využiť reťazový kladkostroj. Výrazne vám uľahčí upratanie a usporiadanie priestoru tak, aby sa vám tam zmestili všetky potrebné (aj nepotrebné) predmety. A navyše, budete k nim mať ľahký prístup vždy, keď ich budete potrebovať.

Chýba vám miesto na opravu auta, majstrovanie či vykladanie nákupu? Nebaví vás neustále zakopávať o hromadu vecí? Umiestnite ich do výšky. Poposúvajte skrine, vyrobte regály, stojany, police alebo ich pripevnite pomocou kladkostroja na steny. Porozdeľujte náradie do boxov či väčších škatúľ. Reťazový kladkostroj ich hravo zodvihne a poukladá na vyrobené police či do regálov v ľubovoľnej výške – hoc aj úplne pod strop.

 

Poraďte sa s odborníkmi

Zvoľte si ten správny typ kladkostroja. Pri výbere zohľadnite náročnosť používania, veľkosť zdvíhaného bremena, možnosť uchytenia kladkostroja či spôsoby samotnej manipulácie. Navštívte webové stránky, poraďte sa s odborníkmi. Určite svoje rozhodnutie o kúpe neoľutujete.

 

zdroj: sponzorovaný článok
obrázky: freepik

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na magazíne Reality Book