RealityBook.sk

Magazín o bývaní a realitách

PR

Rekonštrukcia staršieho rodinného domu

Ak ste sa rozhodli realizovať svoj sen o bývaní kúpou staršieho domu a jeho prestavbou určite budete musieť riešiť veľa technických problémov.

 

Oprava alebo stavba nového?

Sú prípady kedy sa už oprava domu neoplatí a kedy je lepšie pôvodný dom zbúrať a postaviť nový. Toto rozhodnutie je potrebné dobre zvážiť, ideálne sa poradiť so skúseným stavebníkom. V prípade že sa rozhodnete pre opravu, tak jedným s najdôležitejších úkonov je dať do poriadku strechu.

 

Hlavne aby nezatekalo…

Pri starších domoch je potrebné skontrolovať zatekanie, teda hydroizoláciu strechy. Nie je nič horšie ako keď investujete množstvo času a prostriedkov do opravy domu a prvá veľká búrka spôsobí zatekanie a znehodnotenie vnútorného vybavenia. Na opravu strechy si teda určite vyberte overenú firmu s referenciami. Každý prípad je iný a je potrebné posudzovať ho individuálne.

 

Projekčná činnosť

Netreba tiež zabúdať na projekčnú činnosť v prípade väčších zásahov do konštrukcie domu. Aj tu platí že oprava staršieho domu, prípadne návrh na technické riešenie môže byť náročnejšia ako je to pri novom dome. Okrem strechy Vás potom čaká množstvo iných krokov, ktoré závisia jednak od pôvodného stavu staršieho domu, ale aj od finálnej predstavy, ako má dom vyzerať po ukončení rekonštrukčných prác.

Na záver Vás čaká už len koncové upratovanie, ktoré si môžete spraviť sami, prípadne to zveriť profesionálnej firme a pustiť sa už iba do interiérového zariaďovania.

zdroj: sponzorovaný článok
obrázky: pexels com

 

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na magazíne Reality Book