RealityBook.sk

Magazín o bývaní a realitách

PR

Ako sa presťahovať s domácim miláčikom

Sťahovanie nebýva ľahkým rozhodnutí. Najmä ak sa sťahujete aj s celou rodinou či vašim domácim miláčikom. Až vtedy si uvedomíte, koľko vecí vlastníte a že o mnohých ste doteraz ani netušili. Čo nepokaziť pri sťahovaní s domácim miláčikom, psíkom či kocúrom? Pozreli sme sa na to v článku…

 

 

Nenechávajte ich samých

Pes a rovnako aj mačka, môžu mať problém zvyknúť si na nové miesto. Pri sťahovaní sa vám môže stať, že väčšinu vecí už máte v novom bývaní, ale niektoré v starom. Ak pendlujete z nového do starého, vždy so sebou berte vášho domáceho miláčika.

Ak máte menšie auto a odvoz nábytku vám môže psík skomplikovať, nechajte ho na pár dní niekde u rodiny, v známom prostredí. Určite ale nerobte to, že do odveziete do nového bývania a necháte ho tam dlhšie. Nepridá mu to na psychickej pohode a následky budete znášať aj vy.

 

Nezabudnite na vhodnú stravu

Na vhodnú výživu pre vašich miláčikov sa zvykne pri sťahovaní zabúdať. Preto vám odporúčame, aby ste si zásoby granúl urobili dopredu. Za túto radu nám neskôr poďakujete. Sťahovanie si potom komplikujete, keďže musíte bežať do najbližšie obchodu pre zvieratká.

Ak uprednostňujete eshop, tak hľadajte taký, ktorý ponúka aj gelorén pre psov. Ide o kĺbovú výživu, ktorá je dôležitá aj pre psíkov, nielen pre ľudí. Ak sa sťahujete s gravídnou fenkou, kúpte jej granulky pre ňu určené. Granule pre gravídne fenky s vysokou kvalitou vstupných surovín bez obsahu vysokoglykemických obilnín sú pre ňu tie pravé.

 

Psíka venčite a v aute vetrajte

Ak vás čaká sťahovanie v Bratislave, či inom väčšom meste, je veľmi pravdepodobné, že sa so psíkom ocitnete niekde v dopravnej zápche a cesta vám môžu potrvať o desiatky minút či vyše hodiny dlhšie ako predpokladáte. Myslite preto na pravidelné venčenie a určite nevenčite na posledný chvíľu.

Ak sa sťahujete v lete a z auta odbehujete, dbajte na to, aby váš psík mal v aute dobrú teplotu, aby ste mu nechali otvorené okná a aby naňho nesvietilo priame slnečné svetlo. Určite ho nenechávajte v aute dlhšie ako 10 minút samého.

 

Vhodná preprava zvierat

S čo k samotnej preprave zvieratiek? Psíkov nikdy neprepravujte iba s vodítkom. Neviete, čo sa môže zvrtnúť a celá situácia sa tak môže skomplikovať. Zaobstarajte si vhodnú prepravku, aby vaši miláčikovia mali dostatok priestoru. To platí pre psa, mačku, ale aj domáceho zajaca či iné zvieratko. Ak sťahovanie pre vás zabezpečuje firma, o to lepšie. Každá dobrá sťahovacia služba by vhodné prepravky mala mať k dispozícii.

 

Hračka je základ

Nezabudnite na ich obľúbené hračky. Prineste im do nového niečo staré. Zmeny nebývajú ľahké pre ľudí, a ani pre zvieratká. Nepoznané prostredie, zmena pachu, nové miesta. Obľúbená hračku mu pomôže zvyknúť si na nový byt rýchlejšie.

Chcete, aby sa aklimatizovali čo najrýchlejšie? Nenechávajte ich osamote. Psík potrebuje pozornosť a pocit istoty najmä v novom prostredí, ktoré mu nie je známe. Ľahšie sa adaptuje a život tak bude o niečo jednoduchší. Bez toho môže nadobudnúť pocit, že idete domov, na staré bydlisko, a jeho opustíte. Skúste s ním zostať prvé dni doma, ak to je možné.

obrázky: pexels com

 

Redakcia

Redaktor magazínu Reality Book. Snaží sa vám priniesť zaujímavé informácie o bývaní, domácnosti, realitách a realitnom trhu.