RealityBook.sk

Magazín o bývaní a realitách

PR

Inteligentné možnosti ovládania klimatizácie

Možností ovládania klimatizácie je hneď niekoľko. Záleží len na vás, akú si vyberiete. Môžete zostať verní klasickému diaľkovému ovládaniu alebo sa posunúť ďalej a nastavovať klimatizáciu pomocou aplikácií vo vašom smartfóne. Inšpirujte sa a stavte na nasledujúce riešenia spokojných užívateľov klimatizácií.

 

 

Ovládač je overená klasika

„Klimatizáciu sme dostali od detí ako vianočný darček. Všetko zorganizovali a po návrate z kúpeľov nás v panelákovom byte čakalo veľké prekvapenie. Chvíľu sme bojovali s nastaveniami a ovládaním, no nakoniec zvíťazilo staré dobré diaľkové ovládanie. Syn sa snažil naučiť nás používať mobilnú aplikáciu, no obaja sme s manželkou sedemdesiatnici a kým sme klimatizáciu nastavili, trvalo nám to veľmi dlho. Na ovládanie teda používame len diaľkové ovládanie. Funguje výborne. Máme s ním len jeden problém – občas si ho zameníme za ovládanie od televízie.“ (Ján, Bratislava)

 

Klasické ovládanie klimatizácie

 

Najjednoduchší spôsob, ako ovládať a nastaviť vašu klimatizáciu, je klasické diaľkové ovládanie, ktoré je súčasťou každého zariadenia. Klíma do bytu alebo domu rovnako disponuje ovládacím panelom, ktorý sa nachádza priamo na vnútornej jednotke. Jeho použitie však môže byť problematické, keďže klimatizácia je nainštalovaná tesne pod stropom.

Tieto dva typy základných možností ovládania majú všetky dostupné klimatizačné zariadenia. Sú jednoduché na použitie, avšak ich nevýhodou je, že na to, aby ste mohli meniť nastavenie klimatizácie, musíte byť fyzicky prítomní v rovnakej miestnosti ako jednotka. Respektíve vo vzdialenosti, do ktorej signál diaľkového ovládania dosiahne. Mnohým domácnostiam toto riešenie plne vyhovuje a postačuje. Modernejšie a mladé rodiny však majú na používanie klimatizačného zariadenia oveľa väčšie nároky.

 

Ide to aj mobilom

„Klimatizáciu obsluhujeme cez naše smartfóny. Obaja s manželom máme v mobile nainštalovanú aplikáciu, ktorá nám umožňuje nastaviť klimatizáciu odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Sme tak časovo flexibilní. Deti majú rôzne mimoškolské aktivity a domov sa vracajú v rôznych časoch. Podľa toho prispôsobujeme aj chod klimatizácie, aby sa vždy vrátili do príjemného prostredia. Deti si potom doma vedia klimatizáciu nastaviť hlasom pomocou Google Asistenta podľa ich potrieb.“ (Mária, Senec)

Ovládanie klimatizácie pomocou aplikácie v smartfóne alebo hlasom cez umelú inteligenciu predstavuje najpohodlnejší spôsob nastavenia teploty v domácnosti. Klíma do domu alebo bytu, ktorá má nainštalovaný Wi-Fi modul, je mimoriadne populárna v moderných domácnostiach, ktorých členovia sú pracovne či inak veľmi vyťažení.

 

Ovládanie klímy mobilom

 

Vďaka funkcii SmartThings alebo Online Controller si môžete prostredníctvom aplikácie prepojiť váš smartfón s klimatizačným zariadením. Aplikácia umožňuje ovládanie klimatizácie prakticky odkiaľkoľvek, kde je dostupné internetové pripojenie. Optimálnu teplotu v domácnosti si tak môžete nastaviť už pred svojím príchodom.

Pomocou umelej inteligencie (Samsung Bixby, Apple Siri, Amazon Alexa alebo Google Asistant) môžete klimatizáciu ovládať hlasom z pohodlia vášho gauča alebo napríklad popri varení či vykonávaní inej činnosti.

 

Klimatizácia ako súčasť inteligentnej domácnosti

„Klimatizáciu sme si, rovnako ako všetky ostatné elektrospotrebiče, napojili na náš inteligentný dom. Máme novostavbu a chceli sme moderné komplexné riešenie, ktoré by nám šetrilo čas a fungovalo presne podľa našich predstáv. Všetky funkcie klimatizácie máme vopred prednastavené a spúšťajú sa v nami stanovených časoch. Tento systém nám veľmi vyhovuje, pretože inteligentný dom sa potom sám stará o ideálnu teplotu v našom dome.“ (Veronika a Michal, Prievidza)

Napojenie klimatizácie na technológiu inteligentného domu je komfortné riešenie ovládania klimatizačného zariadenia. Je vhodné skôr pre rodinné domy, ktoré využívajú na chladenie multisplitový systém zložený z viacerých vnútorných jednotiek. Môže sa však použiť aj vo väčších a členitých panelákových bytoch. Inteligentný dom sa potom sám postará o ideálnu teplotu v miestnostiach, v ktorých je klíma do bytu alebo domu nainštalovaná.

Inteligentný dom je špeciálne navrhnutý systém, ktorý umožňuje ovládať vaše domáce prostredie odkiaľkoľvek. Nepotrebujete množstvo ovládačov, pretože všetky vaše zariadenia, vrátane klimatizácie, sú ovládané a kontrolované pomocou aplikácie vo vašom smartfóne alebo počítači. Zvyšuje sa tak vaše pohodlie i energetická efektívnosť využívania elektrických zariadení v domácnosti. Inteligentný dom dokážete naučiť vašim zvykom a určíte mu, ako sa má správať v každodenných situáciách a činnostiach. Výsledkom bude príjemné domáce prostredie.

zdroj: sponzorovaný článok

 

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na magazíne Reality Book