RealityBook.sk

Magazín o bývaní a realitách

Bývanie

Niekoľko tipov ako zariadiť predsieň

Predsieň je často prehliadaná a pritom ide o jedno z najdôležitejších miest v našej domácnosti. Napokon, je to miesto, kde vo svojom domove vítate hostí a v niektorých prípadoch je to aj jediný priestor, ktoré vo vašom dome či byte vidia – napríklad ak vám prinesú poštu alebo potrebujú od vás iba nejakú informáciu. Prvý dojem je dôležitý a aby predsieň mala správnu atmosféru, máme pre vás pár dobrých tipov.

 

Kvalitný nábytok na mieru vášmu priestoru

Najlepším riešením v tejto miestnosti je systémový nábytok do predsiene, ktorý je navrhovaný podľa jej funkcie. Má v sebe viac vešiakov, ako bežné skrine a drobné zásuvky na maličkosti, ktoré potrebujeme pri odchode z domu. Okrem toho je v ňom dostatok priestoru aj na kabelky alebo školské tašky, ktoré sa inak povaľujú po zemi a tvoria najväčší neporiadok.

 

Miesto na vaše topánky a na obúvanie

Jedna vec, ktorá vo väčšine predsiení chýba, je miesto na sedenie, na obúvanie topánok alebo triedenie pošty pri príchode a odchode. Nechcete predsa deťom alebo návštevám nosiť do chodby stoličku z kuchyne, aby sa mohli pohodlne obuť. Navyše, lavica môže slúžiť aj ako šikovné úložné riešenie pre topánky, ktoré vám pomôžu obmedziť neporiadok. Hľadajte teda kvalitný drevený botník s policami a miestom na sedenie.

 

Všetko na svojom mieste

Ak ste ako väčšina ľudí, predsieň je možno aj u vás zaprataná mnohými maličkosťami, ktoré potrebujete pred odchodom z domu. Veci tu má každý člen rodiny, deti často aj hračky a domáci miláčikovia zase obľúbené granule Essential. Preto dbajte na to, aby každá vec mala svoje miesto – kľúče, pošta, ktorú so sebou prinesiete, topánky, vetrovky, kabáty, šály, rukavice, čiapky a aj dobroty pre psích miláčikov, vôdzka či sáčky potrebné pri venčení. Premýšľajte nad tým, na čo všetko využíva predsieň vaša rodina a podľa toho ju zorganizujte.

 

Využite vertikálny priestor na stenách

Váš vchod je ideálnym miestom na definovanie vášho štýlu. Aj keď to môže byť užšia oblasť, môžete využiť priestor na stene a strope, aby ste predsieni vdýchli svoj vlastný štýl. Napríklad luster môže hosťom poskytnúť predstavu o štýle vášho domova. Alebo zoskupenie obrazových rámov môže dodať stenám šmrnc. Veľa cestujete? Steny predsiene sú ideálnym miestom na vystavenie fotografií z ciest, spomienkových predmetov a suvenírov, aby návštevníci získali predstavu o tom, čo je pre vás dôležité.

 

Myslite na svojich hostí

Pamätajte na to, že váš vchod by mal slúžiť ako spôsob, ako privítať hostí vo vašom dome. Uistite sa, že pôsobí správnym dojmom a vyžaruje priateľskú atmosféru. Ponúknite im prázdne miesto na odkladanie vecí, aby hostia nedržali rozpačito kabelky, kabáty a topánky v rukách. Rozptýlenie esenciálnych olejov alebo zapálenie sviečky zaistí, že váš domov bude voňať rovnako skvele, ako vyzerá. Ak budete mať poruke potrebné veci, ako sú nabíjačky telefónov, škrabky na ľad a dáždniky, budete mať vždy rýchlo dostupné veci, ktoré návšteva môže potrebovať.Rozhliadnite sa okolo svojho vchodu a opýtajte sa sami seba: hovorí táto vstupná hala to, čo chcem? Keď začnete premýšľať o svojom vchode ako o osobnom priestore (a nielen o mieste na odkladanie vecí), vžijete sa do toho, ako sa návštevníci cítia, keď prejdú vašimi prednými dverami.

 

Čaro zrkadiel

Predsiene sú v niektorých domoch a bytoch veľmi tesné a iné môžu zase trpieť nedostatkom svetla. Odrazte trochu slnečného svetla pomocou zrkadiel. Funguje to obzvlášť dobre, ak je sú vaše vchodové dvere aspoň z časti presklené. Naklonením zrkadla priamo cez zdroj svetla môžete v podstate zdvojnásobiť akýkoľvek prirodzený jas, ktorý využijete na to, aby sa vaša predsieň stala väčšou a vzdušnejšou.

obrázky: freepik.com

 

Redakcia

Redaktor magazínu Reality Book. Snaží sa vám priniesť zaujímavé informácie o bývaní, domácnosti, realitách a realitnom trhu.